Helse

Får kritikk for maktmisbruk

Legemiddelgiganten Pfizer får hard medfart i en fersk rapport om markedet for koronavaksiner:

POPULÆR: Pfizer-Biontechs koronavaksine er den mest solgte globalt, men forretningsmetodene deres får kritikk. Her setter en helsearbeider i Santiago i Chile en vaksine i juni. FOTO: MARTIN BERNETTI, AFP/NTB MARTIN BERNETTIPOPULÆR: Pfizer-Biontechs koronavaksine er den mest solgte globalt, men forretningsmetodene deres får kritikk. Her setter en helsearbeider i Santiago i Chile en vaksine i juni. FOTO: MARTIN BERNETTI, AFP/NTB MARTIN BERNETTI

Koronavaksinen fra Pfizer-Biontech var den første som ble godkjent, og har blitt den mest populære globalt, med over 3,5 milliarder solgte doser. Avisa The Washington Post skreiv nylig at salget ligger an til å dobles neste år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.

Intervju

Norges suve­re­nitet trues av makta til ameri­kanske tek-oligarker, sier forfatter Ben Tarnoff.

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.