Fiske

Inngikk fiskeriavtale

KVOTE: Totalkvoten for nordøstarktisk torsk har blitt satt til 708.480 tonn for 2022. FOTO: OLIVIER MORIN, AFP/NTB OLIVIER MORINKVOTE: Totalkvoten for nordøstarktisk torsk har blitt satt til 708.480 tonn for 2022. FOTO: OLIVIER MORIN, AFP/NTB OLIVIER MORIN

– Norge og Russland er enige om at vi må ha en havforvaltning i nordområdene som er både langsiktig og bærekraftig slik at vi tar vare på verdens største torskebestand og de andre artene i Barentshavet, sier fiskeri- og havminister Bjørnar Skjæran (Ap) i en pressemelding.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Eldreomsorg

Sps Kjersti Toppe tek til orde for ned­skri­ving av studie­lånet for studentar som blir besøks­vennar.

Flyktninger

Flere kommuner opplever at alle flykt­nin­gene forsvinner etter at boplikten utløper. Fafo-forsker mener en del kommuner bør få slippe bosetting.

Arbeidsliv

Kan gå i streik for å sikre tariff­av­tale