Krf

Vil ikke være bedehusparti

KrF-nestleder Ingelin Noresjø mener partiet har blitt for smalt og spesielt for mange velgere:

JOBB: KrF har en betydelig jobb foran seg, og nestleder Ingelin Noresjø mener at den prosessen må innebære å snu alle steiner. Det er nødvendig å gjøre noe både med politikken, men også med hvordan partiet framstår, mener hun. Hanne Marie Lenth SolbøJOBB: KrF har en betydelig jobb foran seg, og nestleder Ingelin Noresjø mener at den prosessen må innebære å snu alle steiner. Det er nødvendig å gjøre noe både med politikken, men også med hvordan partiet framstår, mener hun. Hanne Marie Lenth Solbø

KrF en drøy måned unna det ekstraordinære landsmøtet som skal finne avtroppende partileder Kjell Ingolf Ropstads erstatter.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Politikk

Energi

Regje­ringens 2030-mål for ny solkraft ligger an til å ryke med stor margin, ifølge NVE. NHO og Natur­vern­for­bundet krever handling.

Ukraina

Noreg har saman med kring 40 andre land vorte samde om eit nytt spesial­tri­bunal som skal straffe russiske leiarar.

Sikkerhet

Den norske retorikken om USA er i bevegelse, mener Nupi-forsker.