Distrikt

Stridsdyktig løfte

Senterpartiet vil stanse Forsvarets flytting fra Andøya:

HAR TRUA: Nordland Senterparti øyner nytt håp om at vedtaket om nedleggelse av Andøya flystasjon, her delvis synlig helt ute til høyre i bildet, skal omstøtes som resultat av de pågående regjeringsforhandlingene mellom Ap og Sp. FOTO: OLE MAGNUNS RAPP Tore MeekHAR TRUA: Nordland Senterparti øyner nytt håp om at vedtaket om nedleggelse av Andøya flystasjon, her delvis synlig helt ute til høyre i bildet, skal omstøtes som resultat av de pågående regjeringsforhandlingene mellom Ap og Sp. FOTO: OLE MAGNUNS RAPP Tore Meek

I både lokale og sentrale program foran valget, har Senterpartiet lovet at de skal stanse nedleggelse av Andøya flystasjon. Cirka 300 arbeidsplasser i forsvaret er nå i ferd med å bli flyttet fra Andøy kommune til Evenes litt lenger sør. Her bygges det opp en ny flystasjon, og det investeres for minst fem milliarder kroner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Krever mer: – Jeg tror ikke staten kan drive og spekulere i å under­be­tale ar­beids­folk

Ministernes mester

Astri Aas-Hansen: Rett person til feil tid, dømmer juryen

Politikk

De store teksel­ska­pene slipper for billig unna når svindlere herjer på platt­for­mene deres, mener de nordiske landene. Digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung vil at EU skal være strengere.