Distrikt

Stridsdyktig løfte

Senterpartiet vil stanse Forsvarets flytting fra Andøya:

HAR TRUA: Nordland Senterparti øyner nytt håp om at vedtaket om nedleggelse av Andøya flystasjon, her delvis synlig helt ute til høyre i bildet, skal omstøtes som resultat av de pågående regjeringsforhandlingene mellom Ap og Sp. FOTO: OLE MAGNUNS RAPP Tore MeekHAR TRUA: Nordland Senterparti øyner nytt håp om at vedtaket om nedleggelse av Andøya flystasjon, her delvis synlig helt ute til høyre i bildet, skal omstøtes som resultat av de pågående regjeringsforhandlingene mellom Ap og Sp. FOTO: OLE MAGNUNS RAPP Tore Meek

I både lokale og sentrale program foran valget, har Senterpartiet lovet at de skal stanse nedleggelse av Andøya flystasjon. Cirka 300 arbeidsplasser i forsvaret er nå i ferd med å bli flyttet fra Andøy kommune til Evenes litt lenger sør. Her bygges det opp en ny flystasjon, og det investeres for minst fem milliarder kroner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Fremskrittspartiet

Blant unge velgere er Sylvi Listhaug & Co. større enn alle andre partier til sammen.

Statsbudsjettet

Ap-re­gje­ringens skatte­let­telser er det naboene til Jonas Gahr Støre, Jan Christian Vestre, Jens Stol­ten­berg og Espen Barth Eide som tjener mest på, sier Senter­par­tiets leder.

Økonomi

LO etterlyser bedre sosial profil i regje­ringens budsjett­for­slag.