Medier

Dagbladet faller på nett og papir

OPTIMIST: Dagbladets opplag faller, men sjefredaktør Alexandra Beverfjord gleder seg over flere gratislesere på nettet. FOTO: NTB Ørn E. BorgenOPTIMIST: Dagbladets opplag faller, men sjefredaktør Alexandra Beverfjord gleder seg over flere gratislesere på nettet. FOTO: NTB Ørn E. Borgen

Da Mediebedriftenes Landsforening (MBL) i går offentliggjorde de siste opplagstallene for norske mediehus, var det journalistene i VG som hadde mest grunn til å juble. Med en økning i digitale abonnement på 20.854 passerer VGs totale opplag 302.000, inkludert papiravisa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstig intelligens

Finn.no lar KI skrive salgs­teks­tene dine. – Latmanns­ef­fekt, sier språk­fors­ker

Bøker

For mange unge homofile er det uoppnåelig å finne kjærlig­heten i sin nærmeste krets. Det skriver Alexander Kielland Krag om i romanen «Flink gutt».

Sommerlektyre

Filosof Ole Martin Moen har lave lese­terskler.