Arbeidsliv

Lanserer nyheter på utenlandsk

FORNØYD: Organisasjons­arbeider Miroslaw Bartnik i Bygnings­arbeidernes forening er glad for arbeidslivsnytt på polsk. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønFORNØYD: Organisasjons­arbeider Miroslaw Bartnik i Bygnings­arbeidernes forening er glad for arbeidslivsnytt på polsk. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

– Det er et stort behov blant arbeidsinnvandrere for nyhetsartikler om norsk arbeidsliv på egne språk, sier Frode Rønning, redaktør i nettmagasinet Fri Fagbevegelse.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Norge bruker for mye oljepenger, mener tidligere konsu­lenttopp Martin Bech Holte. Nå svarer samfunns­økonom Ali Esbati i en bok som diskuterer økonomisk politikk på venstre­si­das premisser.

Reportasje

I 2022 busset oppdretts­næ­ringen arbeidere til Oslo for å protestere mot lakse­skat­ten. Fire år seinere er lokallaget til Fremskritts­par­tiet på Frøya større enn noen gang.

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.