Anmeldelse

Himmelsk opprør

IKKE PÅ FULL BLÅS: Det er ikke lett å skjønne at Det Norske Teatrets gledelige satsing på barneteater starter med en så utilfredsstillende scenetekst, skriver anmelderen. FOTO: DAG JENSSEN, DET NORSKE TEATRET DAG JENSSENIKKE PÅ FULL BLÅS: Det er ikke lett å skjønne at Det Norske Teatrets gledelige satsing på barneteater starter med en så utilfredsstillende scenetekst, skriver anmelderen. FOTO: DAG JENSSEN, DET NORSKE TEATRET DAG JENSSEN

Det Norske Teatret, Oslo.

Premiere 13. august.

Av: Alf Kjetil Walgermo.

Regi: Rebekka Nilsson.

Tekstutvikling: Rebekka Nilsson og Carl Morten Amundsen.

Scene og kostyme: Katja Ebbel Fredriksen.

Musikk og lyd: Matthías Ingiberg Sigurðsson.

Med: Andreas Koschinski Kvisgaard, Unn Vibeke Hol, Iren Reppen, Gard Skagestad, Kidane Gjølme Dalva og Niklas Gundersen.

Det Norske Teatret satser sterkt på barn i år, og skal spille barneteater på alle sine tre scener. Barnesesongen startet lørdag på teatrets minste scene 3, med urpremiere på «Den minste engelen», dramatikerdebuten til forfatteren Alf Kjetil Walgermo, som også er kulturredaktør i Vårt Land.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ved veis ende

Dag Seierstad (1936–2026)

Kunst

I Paris stilte Ragnhild Keyser ut med Pablo Picasso. Her hjemme ble hun kalt en maler­kunstens stivkrampe­pa­sient, og verkene karak­te­risert som «kubistisk barnesnak».

Bøker

Bjørneboe er sentral i fortel­lingen om Torgersen, mener Bjørn Olav Jahr