Eøs

Vil ikkje bryte med Europa

Senterpartiet ønskjer å endre EØS-avtalen bit for bit, men ikkje å skrote han heilt:

IKKJE BRYTE: Trygve Slagsvold Vedum vil forbetre avtalane Noreg har med Europa, men ikkje ved å seie opp EØS-avtalen før noko betre er på plass.FOTO: MARTHE AMANDA VANNEBO IKKJE BRYTE: Trygve Slagsvold Vedum vil forbetre avtalane Noreg har med Europa, men ikkje ved å seie opp EØS-avtalen før noko betre er på plass.FOTO: MARTHE AMANDA VANNEBO

– Bedriftseigarar som er uroa, kan ta det heilt med ro. Slapp av, seier Sp-leiar Trygve Slagsvold Vedum.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Drivstoff

Folk i Finnmark må vente på trygda før dei har råd til å reise til sjukehus, seier Pasient­fokus-leiar Irene Ojala. Ho krev at drivstoff­av­gif­tene blir kutta.

Eu

Ja-sida tror EU vil straffe Norge og Island, etter at islen­din­gene stemte nei om å gjenoppta forhand­lin­gene om medlemskap. EU-lobbyist Audun Lysbakken mener de kan ta det helt med ro.

Eidsavlegginga

I går svor kong Haakon VIII eiden til den norske Grunnlova og dei norske lovene. Dermed underlegg han seg folket.