Notert

Medier ingen adgang

NOTERT

Terje Pedersen Terje Pedersen

I et notat til etatene i forsvarssektoren med retningslinjer for besøk av politikere er det nå en hovedregel at mediene ikke skal være med. Det skriver Forsvarets Forum. Både opposisjonen og presseorganisasjoner er kritiske til regelen, spesielt fordi statsminister Erna Solberg (H) har hatt med mediene på valgkampmøter hos Forsvaret, skriver avisa. – Det er utrolig provoserende at regjeringen velger å strupe tilgangen til mediene, mens regjeringen selv kan reise rundt med fullt PR-sirkus, sier Freddy André Øvstegård i SV. ©NTB

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Sosiale medier

Storbri­tannia går inn for en streng lov om alders­grense på sosiale medier. Nå må Norge kjappe seg med å følge etter, mener Rødt.

Musikk

Reagerer på Pale­stina­ko­mi­teens fredspipe: – Kultur­vasking

Bøker

Forleg­ger­for­eningen mener uventede nullinger vitner om at Kultur­rådet har økt kravene. Nå vil Trine Skei Grande ha svar.