Intervju

89-ernes tid er over

Den grenseløse liberalismen har utspilt sin rolle, sier dansk sosialdemokratisk statsråd:

NYE KOSTER: Boligminister Kaare Dybvad på vei til presentasjonen av den nye sosialdemokratiske regjeringen på Amalienborg i København i 2019. For et halvt år siden fikk han utvidet sitt ansvarsområde ved at han også ble statsråd for Innenriksdepartementet. FOTO: MADS CLAUS RASMUSSEN, RITZAU/NTB Mads Claus RasmussenNYE KOSTER: Boligminister Kaare Dybvad på vei til presentasjonen av den nye sosialdemokratiske regjeringen på Amalienborg i København i 2019. For et halvt år siden fikk han utvidet sitt ansvarsområde ved at han også ble statsråd for Innenriksdepartementet. FOTO: MADS CLAUS RASMUSSEN, RITZAU/NTB Mads Claus Rasmussen

I et intervju med Berlingske i sommer, der den danske innenriksministeren Kaare Dybvad varslet et brudd med den grenseløse liberalismen, rettet han også skytset mot det han kaller «89-erne», liberalere både på høyre og venstre side, som etter Murens fall så politikk som et spørsmål om å rive ned stadig nye grenser og slippe markedet løs.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.