Myanmar

Legger skylda på juntaen

Redaktør forteller om mangel på oksygen, vaksiner og leger mens Myanmar herjes av covid-19:

SURSTOFF: En mann holder en oksygenkolbe mens han venter utenfor Naing oksygenfabrikk i Yangon. Myanmar opplever en enorm smittebølge av covid-19, og det er stor mangel på oksygen. FOTO: AP/NTB SURSTOFF: En mann holder en oksygenkolbe mens han venter utenfor Naing oksygenfabrikk i Yangon. Myanmar opplever en enorm smittebølge av covid-19, og det er stor mangel på oksygen. FOTO: AP/NTB

– Jeg prøver å ikke se på Facebook, for hver gang jeg logger inn, ser jeg at flere venner og slektninger er døde av covid-19, sier Aye Chan Naing til Klassekampen på telefon fra «et sikkert sted» i et av Myanmars naboland.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Jødiske Andy Levin vil hjelpe Abdul el-Sayed å vinne valget

Analyse

Sisi vurderer militær støtte til Saudi-Arabia i kampen mot houthiene.

Brasil

I morgen avgjøres Brasils skjebne de neste fire årene. Men selv med valgseier vil Lula møte en sterk ytre høyre-side, påpeker professor.