Kommentar

Det siste halmstrået

Kan Libanons rikeste mann hente landet tilbake fra avgrunnen?

INGEN TROLLMANN: «Jeg har ingen tryllestav og kan ikke utføre mirakler», advarte Libanons statsministerkandidat Najib Mikati denne uka. FOTO: BILAL HUSSEIN, AP/NTB Bilal HusseinINGEN TROLLMANN: «Jeg har ingen tryllestav og kan ikke utføre mirakler», advarte Libanons statsministerkandidat Najib Mikati denne uka. FOTO: BILAL HUSSEIN, AP/NTB Bilal Hussein

En dag i fjor høst besøkte jeg Hay al-Tanak, en slumaktig bebyggelse i den libanesiske havnebyen Tripoli. Dette er hjemmene til noen av landets aller fattigste, og nå hadde den økonomiske krisa gjort en allerede fortvilet situasjon så håpløs at flere av dem vurderte å betale smuglere for å få plass på båter til Kypros – med håp om å finne et bedre liv.

Utenriks

Unike perspektiver på verden – rett i innboksen

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

At kunst­ver­denen også er et livsstils­fe­nomen, er godt kjent. Nå har galle­ris­tene dessuten entret restaurant- og hotell­bran­sjen.

Spielbergs ønskedrøm om et nytt medie­fel­lesskap er ufattelig regressiv.

Henie Onstad Kunst­sen­ter er kommet på utstilling hos konkur­renten Nasjo­nal­mu­seet.