Bøker

Prøve, feile, håpe

I Ane Barmens roman «Pappa var nesten på Woodstock» blir drømmen om et barn komplisert:

DET STORE LILLE LIVET: Ane Barmens skriver om utmattende prøverørsforsøk og om hvor mye selskap et ensomt menneske kan ha av et dyr. Foto: Siv DolmenDET STORE LILLE LIVET: Ane Barmens skriver om utmattende prøverørsforsøk og om hvor mye selskap et ensomt menneske kan ha av et dyr. Foto: Siv Dolmen

– Når jeg opplever noe vanskelig, så pleier jeg å leite etter historier å kjenne meg igjen i. Jeg begynte å leite etter bøker om ufrivillig barnløshet, om alle de mørke følelsene som følger med. Men jeg fant ingenting.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstnerstipend

Statens kunst­ner­stipend står i fare for å belønne kunstnere som er gode på skjema, men dårlige på kunst, mener Steffen Kverneland.

Kultur

Kongens død har ført til at avlys­nin­gene til Protest­fes­ti­valen renner inn. – Programmet blir litt herpet, sier festi­valsjef Svein Inge Olsen.

Musikk

Tono skal granskes, men Popu­lær­kom­po­nis­tenes forslag til vedtekts­end­ringer ble nedstemt. – Et sunn­hets­tegn, mener bassist Aslak Dørum.