Velferd

Koster å følge opp private

Stendi viser hvor dyrt det er å kontrollere kommersiell velferd, mener stortingskandidat Sara Bell (SV):

DYRT: Stortingskandidat Sara Bell (SV) har ikke tro på at private leverer billigere tjenester enn det offentlige, hvis man tar hensyn til hva det vil koste å kontrollere dem skikkelig. FOTO: Siv Dolmen KlassekampenDYRT: Stortingskandidat Sara Bell (SV) har ikke tro på at private leverer billigere tjenester enn det offentlige, hvis man tar hensyn til hva det vil koste å kontrollere dem skikkelig. FOTO: Siv Dolmen Klassekampen

Dersom det skal fungere å bruke kommersielle velferdstilbydere, må de underlegges streng kontroll. Da blir det så dyrt at det offentlige like godt kan løse oppgavene selv, mener Sara Bell, leder av Fagforbundet i Bergen og stortingskandidat for SV. I dag er det ikke godt nok, hevder hun.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminelle i barnevernet

En ny enhet i det statlige barne­ver­net skal ta styring over de private barne­vern­s­el­ska­pene.

Arbeidsliv

Bygge­bran­sjen kan nå markere godt over fire år med konti­nu­erlig dårlige markeds­ut­sikter.

Skole

Dorthe Askes sønn har barne­au­tisme, men får ikke plass på spesial­skole. Nå vil byrådet kutte i støtta som nærskolen får for å tilrette­legge for sønnen.