Medier

Slik målstyres avisene

Mediekonsernet Amedia strømlinjeformer lokalavisene med detaljerte KPI-mål for å oppnå flere abonnenter:

SKAL BISTÅ: Det å drive innholdsutvikling er blitt stadig mer populært i norske mediehus. Nå kan Klassekampen avsløre at innholdsutviklerne er med på å strømlinjeforme lokalavisene i Amedia-konsernet. Anders KvammenSKAL BISTÅ: Det å drive innholdsutvikling er blitt stadig mer populært i norske mediehus. Nå kan Klassekampen avsløre at innholdsutviklerne er med på å strømlinjeforme lokalavisene i Amedia-konsernet. Anders Kvammen

I en serie artikler har Klassekampen rettet søkelyset mot mediekonsernenes vekst og bruken av nye styringsverktøy for å målrette avisene og utløse flere betalende abonnenter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

Bodø/Glimts nye storstue kan få navnet «Power­Office Arctic Arena». Det vitner om en total mangel på lokal selvtillit.

Medier

Regje­ringen vil ikke lenger levere papir­aviser på lørdager til hele landet. – Det sender et helt elendig signal, sier forfatter Agnes Ravatn.

Teater

– Det er som i «Spillet» og «Farmen»