Kina

– Følg prinsippene deres

Tidligere Guantánamo-fange Moazzam Begg ber venstresida støtte uigurene:

EKSFANGE: Britisk-pakistanske Moazzam Begg satt tre år i amerikansk fangenskap, både i Afghanistan og på Guantánamo. Her fra et besøk i Norge i 2011. FOTO: GREG RØDLAND BUICK Greg Rodland BuickEKSFANGE: Britisk-pakistanske Moazzam Begg satt tre år i amerikansk fangenskap, både i Afghanistan og på Guantánamo. Her fra et besøk i Norge i 2011. FOTO: GREG RØDLAND BUICK Greg Rodland Buick

Tre år av livet tilbrakte britisk-pakistanske Moazzam Begg i to av USAs mest beryktede og fryktede fangehull: Bagram i Afghanistan og Guantánamo på Cuba.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

Nigel Farages politiske show ble stjålet av en søppel­kasse.

Usa

I Wisconsin var radikale Francesca Hong storfa­voritt i demo­kra­tenes primærvalg, men gikk på en smell. I Minnesota vant derimot progres­sive Peggy Flanagan overlegent.

Arktis

Global oppvarming sluker isen, og Donald Trump har hendene fulle. Nå lanserer et kinesisk selskap den første faste frakt­tje­nesten gjennom Arktis.