Mistillit

Kan kaste byråd

Rødgrønt samarbeid i Oslo kan ryke etter vannskandale:

HØRING: Gruppeleder for Rødt Eivor Evenrud er ikke fornøyd med informasjonen som kom fram i høringen om vannskandalen i Oslo kommune. FOTO: TOM HENNING BRATLIE HØRING: Gruppeleder for Rødt Eivor Evenrud er ikke fornøyd med informasjonen som kom fram i høringen om vannskandalen i Oslo kommune. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

«Vi har ikke landet vårt standpunkt og kommer heller ikke til å gjøre det de nærmeste dagene. Jeg har bedt om innsyn i en rekke dokumenter som manglet under høringen, og vi venter fortsatt på å motta dem.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i KS Torbjørn Eika mener høy rente er mer skadelig for norsk økonomi enn prisstig­ningen vi har nå.

Russergrensa

Norges yngste grense har rund bursdag i dag. Histo­rie­pro­fessor Kari Aga Myklebost advarer mot å la Russland bruke dagen til propa­ganda­formål.

Trygdeskandalen

Nå skal det avgjøres om det blir flertall på Stortinget for å kreve åpenhet om hemme­lig­holdt trygde­rap­port. Frp går ut mot Ap og Høyre.