Valkamp

Har mista pengedraget

Etter å ha fått 200.000 av ein rik onkel i USA har Partiet De Kristne passert Frp i valkampstøtte:

SMÅTT I KOPPEN: Det går trått med valkampbudsjettet til Framstegspartiet. Her er det den nye partileiaren Sylvi Listhaug som held fram koppen.FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv DolmenSMÅTT I KOPPEN: Det går trått med valkampbudsjettet til Framstegspartiet. Her er det den nye partileiaren Sylvi Listhaug som held fram koppen.FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv Dolmen

105 dagar før valet er valkampkassa til Sylvi Listhaugs Framstegsparti skral.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Arbeidsliv

Nok er nok for kabin­an­satte i SAS. 67 prosent av Parats medlemmer i flysel­skapet stemte nei til arbeids­givers nye lønns­til­bud, ifølge til­lits­valgt Martinus Røkkum.

EU

Et bredt flertall vil innføre nye krav som gjør at Stortinget får en hånd på rattet tidligere i EU- og EØS-saker. Både Rødts Bjørnar Moxnes og Høyres Nikolai Astrup gleder seg.