Ungdom

Frykter tapt generasjon

«Lang-covid» truer ungdomsorganisasjoner:

VARSKO: Leder i Natur og Ungdom Therese Woie (t.v.), Lars Haltbrekken fra SV og leder i Landsrådet for Norske barne- og ungdomsorganisasjoner Isa Maline Isene frykter for framtida til ungdomsorganisasjonene. Fartein RudjordVARSKO: Leder i Natur og Ungdom Therese Woie (t.v.), Lars Haltbrekken fra SV og leder i Landsrådet for Norske barne- og ungdomsorganisasjoner Isa Maline Isene frykter for framtida til ungdomsorganisasjonene. Fartein Rudjord

Ungdomspartier, bygdelag, ungdommens kulturmønstring og politiske organisasjoner: I over et år har ildsjeler i landets flora av frivillige ungdomsorganisasjoner slitt for å holde engasjementet oppe via skjerm. I morgen skal Stortinget ta stilling til om de skal få krisehjelp for å unngå varig skade av pandemien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Frp befester posisjonen som Norges største parti, som sammen med Høyre og KrF sikrer borgerlig flertall helt uten Venstre.

Fotball-vm

Over hele landet forbereder politiet seg på kveldens kvart­fi­nale i VM. Mangel på politifolk gjør jobben vanske­li­gere, mener fagfor­eningen.

Ministernes mester

Kari Nessa Nordtun er noko så sjeldan som ein godt likt Ap-­­politikar. Det einaste problemet er at ho ikkje vil bli partileiar.