Høyre

Setter pengene på Høyre

Denne helga kan Høyre si ja til å slippe utenlandske bettingselskaper til i Norge:

LEGGER INN STØTET: Carl Fredrik Stenstrøm og Norsk bransjeorganisasjon for onlinespill har jobbet for å påvirke Høyres program­komité til å gå inn for å avvikle spillmonopolet til Norsk Tipping. Christopher OlssønLEGGER INN STØTET: Carl Fredrik Stenstrøm og Norsk bransjeorganisasjon for onlinespill har jobbet for å påvirke Høyres program­komité til å gå inn for å avvikle spillmonopolet til Norsk Tipping. Christopher Olssøn

De siste to årene har spillselskapenes lobbyorganisasjon jobbet for å få Høyre til å skrote Norsk Tippings spillmonopol i Norge. Til helga skal saken stemmes over på Høyres landsmøte.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Ministernes mester

Kommu­nal­mi­nister Bjørnar Skjæran har formidable oppgaver foran seg, som å finne ut hvordan kommunene skal møte eldre­bøl­gen.

Politikk

Mener britenes nye stats­mi­nister kan inspirere mange sosial­de­mo­krater

Våpenproduksjon

Regje­ringen setter av milliarder til våpen­pro­duk­sjon. Derfor forventer Stortinget at det settes tydelige krav til produ­sen­tene. Rødt vil ha forsik­ringer om at norske våpen ikke benyttes i an­greps­krig.