Fiskeri

– En vennetjeneste

SVs Fylkesnes reagerer etter sakshåndtering av sms mellom statsråder:

REAGERER: SV-nestleder Torgeir Knag Fylkesnes mener det er problematisk at Forsvarsdepartementet kontaktet Kystvakten om prioriteringer i en konkret sak. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønREAGERER: SV-nestleder Torgeir Knag Fylkesnes mener det er problematisk at Forsvarsdepartementet kontaktet Kystvakten om prioriteringer i en konkret sak. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Klassekampen skreiv i går om hvordan et mulig negativ medieoppslag om en sjømatsak var tema for telefonkontakt og tekstmeldinger mellom leder Kjell Ingebrigtsen i Norges Fiskarlag og fiskeriminister Odd Emil Ingebrigtsen (H), og mellom fiskeristatsråden og forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H) 24. juli i fjor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Ni måneder etter at Etikkrådet ble satt på pause, sier tidligere rådsmedlem Cecilie Hel­les­tveit at Norge har mistet makt som pådriver for etiske inves­te­ringer.

Klima

Nøkkel­in­for­masjon om havet er blant det som kan gå tapt under Donald Trumps skrekk­re­gime, advarer professor Lars Henrik Smedsrud.

Reportasje

En måned brukte fire­barns­mor Jeanett Aspholt-Weisser 9000 kroner på diesel. Kutt i drivstoff­pri­sene er Frps største trekk­plas­ter, tror hun.