Fiskeri

– En vennetjeneste

SVs Fylkesnes reagerer etter sakshåndtering av sms mellom statsråder:

REAGERER: SV-nestleder Torgeir Knag Fylkesnes mener det er problematisk at Forsvarsdepartementet kontaktet Kystvakten om prioriteringer i en konkret sak. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønREAGERER: SV-nestleder Torgeir Knag Fylkesnes mener det er problematisk at Forsvarsdepartementet kontaktet Kystvakten om prioriteringer i en konkret sak. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Klassekampen skreiv i går om hvordan et mulig negativ medieoppslag om en sjømatsak var tema for telefonkontakt og tekstmeldinger mellom leder Kjell Ingebrigtsen i Norges Fiskarlag og fiskeriminister Odd Emil Ingebrigtsen (H), og mellom fiskeristatsråden og forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H) 24. juli i fjor.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Torgeir Hoff Skavøy i Legefor­eningen mener arbeids­gi­vere bør ha høy terskel for å bestride sykemel­dinger.

Fiske

Klima­end­rin­gene vil føre til et fall i norsk fiske med 35 prosent fram mot 2050, spår regje­ringens ekspert­gruppe.

Strøm

Regje­ringens samar­beids­par­tier godtar ikke at strøm­støt­ta utelukker dem med dårligst råd. – Manglende politisk vilje, sier SV-politiker.