Industri

Superlobby vil forme Norge

Mektig allianse tar stilling i betente energikonflikter:

MAKTPAR: LO-leder Peggy Hessen Følsvik og NHO-sjef Ole Erik Almlid mener Norge er avhengig av en langsiktig kraft- og industristrategi for å lykkes med det grønne skiftet. I det stille har de nå utformet strategien de mener Norge trenger. Fartein RudjordMAKTPAR: LO-leder Peggy Hessen Følsvik og NHO-sjef Ole Erik Almlid mener Norge er avhengig av en langsiktig kraft- og industristrategi for å lykkes med det grønne skiftet. I det stille har de nå utformet strategien de mener Norge trenger. Fartein Rudjord

De siste par årene har norsk politikk vært preget av betente konflikter om kraft og industri. Utbyggingen av vindkraft på land har stoppet opp i møte med folkelig motstand, og kritikerne av havvind blir stadig mer høyrøstet. I industrien brygger det opp til kamp om krafta mellom landbasert og offshore industri.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Nobelprisen

Nobel­ko­mi­té-leiar Jørgen Frydnes seier at han ikkje blei overraska då María Corina Machado gav freds­prisme­daljen vidare til Donald Trump.

Epstein-dokumentene

Epstein-filene: Rød-Larsen planla å arrangere møter mot betaling

Samenes nasjonaldag

– Protestene var en kulturell og politisk oppvåkning, sier den samiske aktivisten Aslak Heika Hætta Bjørn