Bolig

Skuffet over Obos-ønsker

Obos tar til orde for fortetting, høyere bygg og å lempe på boligkrav i Oslo:

UENIG: Sunniva Holmås Eidsvoll (Oslo SV) tror boforholdene i byen vil forverres dersom Obos får det som de vil. Å lempe på kravene er ikke den beste måten å få fart på boligbyggingen, mener hun. © FOTO: TOM HENNING BRATLIE UENIG: Sunniva Holmås Eidsvoll (Oslo SV) tror boforholdene i byen vil forverres dersom Obos får det som de vil. Å lempe på kravene er ikke den beste måten å få fart på boligbyggingen, mener hun. © FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Obos-sjef Daniel Kjørberg Siraj tar til orde for «offensiv fortetting og økte byggehøyder» i sitt innspill til ny arealplan for Oslo kommune.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sentral­bank­sjefen vet ikke hva som skjer med norsk økonomi hvis KI-bobla sprekker. Norges Bank har nemlig ikke undersøkt.

Reportasje

Krefter i Høgre vil slå saman fleire kommunar for å redde økonomien. I saman­slåtte Sunnfjord har dei ikkje råd til å følgje lovverket, fortel kommune­di­rek­tøren.

Pensjon

LO-leiar Kine Asper Vistnes meiner tida ikkje er inne for å krevja endringar i AFP-ordninga i år.