Bolig

Skuffet over Obos-ønsker

Obos tar til orde for fortetting, høyere bygg og å lempe på boligkrav i Oslo:

UENIG: Sunniva Holmås Eidsvoll (Oslo SV) tror boforholdene i byen vil forverres dersom Obos får det som de vil. Å lempe på kravene er ikke den beste måten å få fart på boligbyggingen, mener hun. © FOTO: TOM HENNING BRATLIE UENIG: Sunniva Holmås Eidsvoll (Oslo SV) tror boforholdene i byen vil forverres dersom Obos får det som de vil. Å lempe på kravene er ikke den beste måten å få fart på boligbyggingen, mener hun. © FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Obos-sjef Daniel Kjørberg Siraj tar til orde for «offensiv fortetting og økte byggehøyder» i sitt innspill til ny arealplan for Oslo kommune.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sikkerhet

Forsker refser E-tjenesten: – Rapporten blir betydelig mindre relevant enn den burde

Epstein-dokumentene

Sensitive rapporter fra prosjek­tene til Terje Rød-Larsens freds­in­stitutt ble konti­nu­erlig vi­dere­sendt til Jeffrey Epstein.

Sjømat

Eksporten av norsk sjømat til USA går dramatisk ned. Samtidig seiler Kina opp som Norges viktigste kunde.