Bolig

Skuffet over Obos-ønsker

Obos tar til orde for fortetting, høyere bygg og å lempe på boligkrav i Oslo:

UENIG: Sunniva Holmås Eidsvoll (Oslo SV) tror boforholdene i byen vil forverres dersom Obos får det som de vil. Å lempe på kravene er ikke den beste måten å få fart på boligbyggingen, mener hun. © FOTO: TOM HENNING BRATLIE UENIG: Sunniva Holmås Eidsvoll (Oslo SV) tror boforholdene i byen vil forverres dersom Obos får det som de vil. Å lempe på kravene er ikke den beste måten å få fart på boligbyggingen, mener hun. © FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Obos-sjef Daniel Kjørberg Siraj tar til orde for «offensiv fortetting og økte byggehøyder» i sitt innspill til ny arealplan for Oslo kommune.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Kriselov

Leder i justis­ko­mi­teen, Helge André Njåstad (Frp), åpner for at komiteens arbeid med ny kriselov «kanskje ikke er forankret godt nok».

Sikkerhet

Sivil­for­svaret henter fram regler fra den kalde krigen for å sikre nok til­flukts­rom og planer for evakuering dersom det blir krig.

Skole

– Skjerm har en naturlig plass i skolen, sier Marius Arnason Bøe.