Rusreform

Tviholder på rusreformen

Arbeidsministeren mener at Venstre brukes som skremselspropaganda i rusdebatten:

HJERTEBARN: Torbjørn Røe Isaksen minner om at Høyre i lang tid har vært en forkjemper for rusreformen. Anniken C. MohrHJERTEBARN: Torbjørn Røe Isaksen minner om at Høyre i lang tid har vært en forkjemper for rusreformen. Anniken C. Mohr

– Rusreformen er også Høyres politikk. Det er ikke Venstres gjennomslag i regjering, sier arbeidsminister Torbjørn Røe Isaksen (H).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Vm i fotball

Det har vært et voldsomt adrena­l­infall etter at Norge røk ut mot England i fotball-VM. Norsk-britiske Edward John Hughes har kjent på hele følel­ses­spek­teret.

Ministernes mester

Sjølv dei som hatar politikken hans, må innrømme at landbruks­mi­nister Nils Kristen Sandtrøen er umogleg å mislike.

Industri

Interessen for norske mineraler øker sterkt. Mange selskap ønsker ny gruvedrift. Myndig­he­tene vet ikke hvor mange utlen­dinger som søker om leterett.