Vaksine

Håpet svinner

WHO har belaget seg på Astrazeneca-vaksine globalt:

SKUDD FOR BAUGEN: En helsearbeider ved Yaba Mainland-sykehuset i Lagos får en dose av Astrazeneca-vaksinen. Produsenten står for brorparten av vaksinene som vil settes utafor vesten i år. FOTO: SUNDAY ALAMBA, AP/NTB Sunday AlambaSKUDD FOR BAUGEN: En helsearbeider ved Yaba Mainland-sykehuset i Lagos får en dose av Astrazeneca-vaksinen. Produsenten står for brorparten av vaksinene som vil settes utafor vesten i år. FOTO: SUNDAY ALAMBA, AP/NTB Sunday Alamba

Verdens vaksineproblemer tårner seg opp. Tidligere denne uka stanset det europeiske legemiddelbyrået, EMA, bruken av Astrazeneca-vaksinen i Europa. Grunnen var frykt for bivirkninger etter meldinger fra flere land om mulige blodproppdannelser.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

I juni sto den nordirske hoved­staden i flammer. En måned seinere forsøker ofrene for de rasistiske opp­­tøyene å finne tilbake til hverdagen i en by farget svart av sot.

Usa

Donald Trump hevder igjen at Kina blandet seg inn i valget i 2020. Doku­men­tene han viser til, under­bygger ikke påstanden.

Storbritannia

Analy­ti­kere tviler på at Storbri­tannias neste stats­mi­nister vil endre Gaza-linja