Rettssak

Tiltalte støttet jihad

SYRIA: Kvinnen ble reddet ut av al-Hol-flyktningleiren i Syria i 2020.FOTO: DELIL SOULEIMAN, AFP/NTB DELIL SOULEIMANSYRIA: Kvinnen ble reddet ut av al-Hol-flyktningleiren i Syria i 2020.FOTO: DELIL SOULEIMAN, AFP/NTB DELIL SOULEIMAN

– På den tida hadde jeg en ganske radikal tankegang rundt dette med voldelig jihad. Jeg var ganske positiv til det, sa den 30 år gamle kvinnen innledningsvis i sin forklaring for retten i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.

Kraft

Regje­ringens første forslag til regulering av datasentre kommer i slutten av 2027. Innen den tid kan nye datasentre sluke 60 prosent av kraft­over­skuddet, viser tall fra Statnett.

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.