Forsvar

– Unngå å fôre Lysbakken

Den amerikanske ambassaden i Oslo ga følgende råd til det amerikanske marinekorpset:

ADVARTE: Den amerikanske ambassaden i Oslo ga US Marines råd om å si så lite som mulig om sitt nye operasjonskonsept EABO, for å unngå å styrke Audun Lysbakkens talepunkter. Her er SV-lederen i fotografert i Hvervenbukta i Oslo like før jul. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieADVARTE: Den amerikanske ambassaden i Oslo ga US Marines råd om å si så lite som mulig om sitt nye operasjonskonsept EABO, for å unngå å styrke Audun Lysbakkens talepunkter. Her er SV-lederen i fotografert i Hvervenbukta i Oslo like før jul. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

«This is very much a Klassekampen story».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Småparti

Meir enn kvar fjerde MDG-veljar bur i Oslo. Raudt styrkjer seg derimot i distriktet.

Demokrati

For to år siden forutså Parti­lov­nemnda ameri­kanske tilstander i årets valgkamp. Det haster med å stramme opp den 20 år gamle partiloven, mener tidligere nemndleder Eivind Smith.

Pride

Pride-paraden i Trondheim holdt på å bukke under, men fikk hjelp fra uventet hold. Festi­valsjef Thea Elise Viken håper på rekord­opp­møte.