Forsvar

– Unngå å fôre Lysbakken

Den amerikanske ambassaden i Oslo ga følgende råd til det amerikanske marinekorpset:

ADVARTE: Den amerikanske ambassaden i Oslo ga US Marines råd om å si så lite som mulig om sitt nye operasjonskonsept EABO, for å unngå å styrke Audun Lysbakkens talepunkter. Her er SV-lederen i fotografert i Hvervenbukta i Oslo like før jul. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieADVARTE: Den amerikanske ambassaden i Oslo ga US Marines råd om å si så lite som mulig om sitt nye operasjonskonsept EABO, for å unngå å styrke Audun Lysbakkens talepunkter. Her er SV-lederen i fotografert i Hvervenbukta i Oslo like før jul. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

«This is very much a Klassekampen story».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

Hundre­tu­sener evakueres fra et Sør-Europa i flammer. Klima­end­ringer øker faren for skog­bran­ner – også i Norge, ifølge forskere.

Arbeidsliv

Madelené krevde tariff av puben The Old Irish, så fikk hun sparken

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).