Australia

Må punge ut

Australia vedtok medielov etter Facebook-forhandlinger:

SVIR PÅ PUNGEN: I Australia har Facebook-sjef Mark Zuckerberg blitt tvunget til å inngå betalingsavtaler med australske nyhetsprodusenter. FOTO: ALEX WONG, GETTY/AFP/NTB ALEX WONGSVIR PÅ PUNGEN: I Australia har Facebook-sjef Mark Zuckerberg blitt tvunget til å inngå betalingsavtaler med australske nyhetsprodusenter. FOTO: ALEX WONG, GETTY/AFP/NTB ALEX WONG

I Australia feirer regjeringen at en ny medielov – på tross av skarpe reaksjoner fra teknologiselskapet Facebook – onsdag ble vedtatt i parlamentet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Syria

De syriske kurderne står fast mot kravene fra Damaskus og Tyrkia. Nå øker faren for sammenstøt.

Reportasje

Under en jernbane­viadukt i Berlin, bor Wiktor (58) og kjæresten Gabriela gjennom vinteren.

Gaza

De fleste kristne søker fortsatt tilflukt i den katolske kirken i Gaza. I år feirer de jul for første gang siden krigen begynte, forteller Elias Aljelda Ady (53), som nå tør stå fram med sitt virkelige navn.