Helse

Vil gi straff for rusbruk

Sp vil danne rusallianse med Ap og Frp:

FRIR: Kjersti Toppe inviterer Ap og Frp inn i en ruspolitisk allianse for å sikre at bruk og besittelse av narkotika fortsatt skal være straffbart for de fleste. Hanne Marie Lenth SolbøFRIR: Kjersti Toppe inviterer Ap og Frp inn i en ruspolitisk allianse for å sikre at bruk og besittelse av narkotika fortsatt skal være straffbart for de fleste. Hanne Marie Lenth Solbø

– Når målet er å hjelpe en liten del av befolkningen som har rusproblemer, er det unødvendig og farlig å avkriminalisere narkotika for alle, sier Kjersti Toppe, helsepolitisk ansvarlig i Senterpartiet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Selv om Norge skulle tråkke inn datasenter-bremsen, kan etable­ringer i nabolan­dene presse opp kraft­pri­sene, ifølge analy­ti­kere.

Ministernes mester

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid er «tough on crime», men mykere i møte med et egenrådig embetsverk.

Flyktninger

Regje­ringen, Frp og Høyre avviser alle et forslag om at flykt­nin­ger skal få flytte fra boset­tings­kom­munen sin.