Harstad

Frykter kulturforfall

Rødt-politiker advarer om at Kirkas investeringer går ut over industrien:

TRYGG AVSTAND: Rødt-politiker Frode Bygdnes i Harstad mener Den norske kirke må bruke penger på å reparere kirker, blant dem Trondenes middelalderkirke, som publikum må holde seg unna på grunn av takstein som ramler ned. TRYGG AVSTAND: Rødt-politiker Frode Bygdnes i Harstad mener Den norske kirke må bruke penger på å reparere kirker, blant dem Trondenes middelalderkirke, som publikum må holde seg unna på grunn av takstein som ramler ned.

Arbeidet med å bygge en ny bydel i Harstad har startet. Det lokale skipsverftet skal sammen med Clemens eiendom investere i blant annet 100 nye leiligheter og et svært hotell med 180 rom.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.