Distrikt

Flygende start

Evenes håper på minst 500 nye innbyggere:

SPILLER OPP TIL DANS: Rektor Karstein Johnsen tar en trall i amfiet i den nye skolen i Evenes, som har plass til dobbelt så mange elever som før. Ordfører Terje Bartholsen (Ap) har flere prosjekter på trappene. SPILLER OPP TIL DANS: Rektor Karstein Johnsen tar en trall i amfiet i den nye skolen i Evenes, som har plass til dobbelt så mange elever som før. Ordfører Terje Bartholsen (Ap) har flere prosjekter på trappene.

Nordlandskommunen Evenes har lang erfaring med Forsvaret, men fikk en alvorlig knekk da den gamle flystasjonen ble lagt ned på 1990-tallet. Da forsvant rundt 500 innbyggere over natta. Nå håper ordfører Terje Bartholsen (Ap) at folketallet øker med minst like mange og kanskje flere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminelle i barnevernet

En ny enhet i det statlige barne­ver­net skal ta styring over de private barne­vern­s­el­ska­pene.

Arbeidsliv

Bygge­bran­sjen kan nå markere godt over fire år med konti­nu­erlig dårlige markeds­ut­sikter.

Skole

Dorthe Askes sønn har barne­au­tisme, men får ikke plass på spesial­skole. Nå vil byrådet kutte i støtta som nærskolen får for å tilrette­legge for sønnen.