Kommentar

Det tøffeste som finnes

Norge trenger tusenvis av fagarbeidere i åra som kommer.

MELKØYA: Verdens nordligste og Europas første eksportanlegg for LNG, Liquid Natural Gas, på Melkøya i Finnmark. Her fra byggingen av anlegget. FOTO: LISE ÅSERUD, NTB Lise ÅserudMELKØYA: Verdens nordligste og Europas første eksportanlegg for LNG, Liquid Natural Gas, på Melkøya i Finnmark. Her fra byggingen av anlegget. FOTO: LISE ÅSERUD, NTB Lise Åserud

Aftenposten møtte denne uka Adrian Obrzut og Lukasz Siewirski som kom med et av de siste flyene fra Warszawa til Oslo Lufthavn før grensa ble stengt. De var på vei til jobb på Equinors gassanlegg på Melkøya i Finnmark som tar imot og prosesserer naturgass fra Snøhvitfeltet i Barentshavet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kommentar

At kunst­ver­denen også er et livsstils­fe­nomen, er godt kjent. Nå har galle­ris­tene dessuten entret restaurant- og hotell­bran­sjen.

Spielbergs ønskedrøm om et nytt medie­fel­lesskap er ufattelig regressiv.

Henie Onstad Kunst­sen­ter er kommet på utstilling hos konkur­renten Nasjo­nal­mu­seet.