Musikk

Savner original musikk

NRK bør hyre komponister til å lage musikk til tv-serier framfor å ty til lettvinte hitlåter, mener musiker:

OPPGITT: Musiker Kriss Stemland mener at NRK-programmer som «Valpeskolen» bruker «hva som helst» av musikk så lenge folk har hørt om den. Her er han på skoleturné i Alta. FOTO: MORTEN BERGER STAI OPPGITT: Musiker Kriss Stemland mener at NRK-programmer som «Valpeskolen» bruker «hva som helst» av musikk så lenge folk har hørt om den. Her er han på skoleturné i Alta. FOTO: MORTEN BERGER STAI

NRK-serier som «Klassen», «Valpeskolen» og «Førstegangstjenesten» er spekket med internasjonale hitlåter, skreiv Klassekampen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Fotball-VM

Er dette idolene norske gutter trenger?

Kunst

Det er lett å selge god kunst om dagen, er konklu­sjonen til Blomqvists auksjo­na­rius etter vårens stora­uk­sjon.

Medier

Snart vil danske medier få mindre presse­støt­te hvis de bruker KI i nyhets­pro­duk­sjonen. Det kan være dårlig nytt for mange redak­sjoner, sier kommen­tator Ida Eb­bens­gaard.