Musikk

Savner original musikk

NRK bør hyre komponister til å lage musikk til tv-serier framfor å ty til lettvinte hitlåter, mener musiker:

OPPGITT: Musiker Kriss Stemland mener at NRK-programmer som «Valpeskolen» bruker «hva som helst» av musikk så lenge folk har hørt om den. Her er han på skoleturné i Alta. FOTO: MORTEN BERGER STAI OPPGITT: Musiker Kriss Stemland mener at NRK-programmer som «Valpeskolen» bruker «hva som helst» av musikk så lenge folk har hørt om den. Her er han på skoleturné i Alta. FOTO: MORTEN BERGER STAI

NRK-serier som «Klassen», «Valpeskolen» og «Førstegangstjenesten» er spekket med internasjonale hitlåter, skreiv Klassekampen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Essay

Etter at han tømte moras hus i Wisconsin, fant John Erik Riley en ikke-framkalt filmrull. Det ble starten på en reise gjennom flere mørklagte rom.

Natur

Villrein, klima­end­ringer og hytte­ut­bygging truer påske­ski­turen. Vi spurte Stein P. Aasheim til råds.

Design

Lang­sla­gets VM-drakter slaktes og hylles for sitt viking-preg. Men fotball­his­to­rien viser at Norge langt fra er aleine om å spille på nasjonale symboler.