Musikk

Savner original musikk

NRK bør hyre komponister til å lage musikk til tv-serier framfor å ty til lettvinte hitlåter, mener musiker:

OPPGITT: Musiker Kriss Stemland mener at NRK-programmer som «Valpeskolen» bruker «hva som helst» av musikk så lenge folk har hørt om den. Her er han på skoleturné i Alta. FOTO: MORTEN BERGER STAI OPPGITT: Musiker Kriss Stemland mener at NRK-programmer som «Valpeskolen» bruker «hva som helst» av musikk så lenge folk har hørt om den. Her er han på skoleturné i Alta. FOTO: MORTEN BERGER STAI

NRK-serier som «Klassen», «Valpeskolen» og «Førstegangstjenesten» er spekket med internasjonale hitlåter, skreiv Klassekampen i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Lars von Trier har fylt 70, og jubileet markeres med en kunst­ut­stilling på Willumsens Museum – kuratert av filmska­peren selv.

Ny norsk sangbok

For Fawzi Warsame er «Western Union Flows» av Arif Murakami århundrets beste norsk­språk­lige låt.

Kulturuka

To amatørar er hyra til å guide folk gjennom Nasjo­nal­mu­seet