Valg 2021

Verner ikke de rødgrønne

Rødt vil ha avtale med rødgrønn regjering

Alternativet: kompromissløs opposisjon

VEIEN TIL MAKT: Ved et regjeringsskifte til høsten vil Rødt-leder Bjørnar Moxnes forhandle om en samarbeidsavtale. Uten en avtale gir ikke Moxnes en rødgrønn regjering noen garantier. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieVEIEN TIL MAKT: Ved et regjeringsskifte til høsten vil Rødt-leder Bjørnar Moxnes forhandle om en samarbeidsavtale. Uten en avtale gir ikke Moxnes en rødgrønn regjering noen garantier. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Siden mai i fjor har et internt partiutvalg jobbet med å finne ut hvordan Rødt skal rigge seg for å få mest mulig makt og innflytelse dersom det blir et regjeringsskifte etter stortingsvalget i september.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Forslaget frå regjeringa om at sjuke som hovudregel må gå litt på jobb møter kritikk frå LO, Unio og Norsk Sykeplei­er­for­bund.

Politikk

Partiet ikke inter­essert i å gå i regjering om miljø­par­tiet bryter med Støre, sier Frp-topp Hans Andreas Limi.

Intervju

Da stortings­gjer­ningen var over, satt Irene Ojala og Pasi­ent­fokus igjen med solid overskudd i kassa. Nå studerer hun politisk korrupsjon og varsler «felt­rap­port» om sine fire år på Løvebakken.