Helse

Redde før sprøytene settes

Sykepleiere får ikke informasjon

Forbundet bekymret for pasientsikkerheten

I FRONT: Hovedtillitsvalgt for sykepleierne i Trondheim kommune Ingrid Berg Selfjord er redd for at en allerede presset arbeids­situasjon blir verre under massevaksineringen. Frida Holsten GullestadI FRONT: Hovedtillitsvalgt for sykepleierne i Trondheim kommune Ingrid Berg Selfjord er redd for at en allerede presset arbeids­situasjon blir verre under massevaksineringen. Frida Holsten Gullestad

Millioner av doser med koronavaksine skal snart finne sin vei til innbyggerne, i en historisk massevaksinering. I denne situasjonen svarer en av yrkesgruppene som har spesialkompetanse på vaksiner, og sannsynligvis skal sette mange av sprøytene, at de selv ikke har blitt spurt om hvordan vaksineringen bør foregå.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Kan gå i streik for å sikre tariff­av­tale

Ministernes mester

Jon-Ivar Nygård er samferdsle­mi­nis­teren som lyt avlyse store prosjekt. Kunne han ha fått til meir?

Trygdeskandalen

I vår ble regje­ringen tvunget til å legge fram en hemmelig rapport knyttet til trygde­skan­dalen. Men dokumenter som viser hvordan rapporten ble fulgt opp, holdes fortsatt skjult.