Klima

Retten knuste håpet

Miljøbevegelsen fortviler etter klimanederlaget i Høyesterett:

TUNGT: For Natur og Ungdom-leder Therese Hugstmyr Woie var gårsdagen tung. Miljøorganisasjonene tapte mer enn de hadde trodd i Høyesterett. Christopher OlssønTUNGT: For Natur og Ungdom-leder Therese Hugstmyr Woie var gårsdagen tung. Miljøorganisasjonene tapte mer enn de hadde trodd i Høyesterett. Christopher Olssøn

Det var nedtrykt og dyster stemning blant miljøorganisasjonenes ledere i går formiddag. Høyesterett ga fra seg dommen i klimarettssaken, og miljøorganisasjonene tapte på alle punkter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Psykiatri

Psykiater ser store konse­kvenser av rask ADHD-dia­gnos­ti­sering

Forskning

Statis­tiker Tobias Dahl ved Sintef mener forsk­nin­gen på effektene av sosiale medier og skjermbruk er så dårlig at sunn fornuft bør trumfe.

Arbeidsliv

Ansatte på store olje- og gassanlegg må klare seg med enkel brødkost. De som driver kantina, er i streik.