Storbritannia

London, vi har et problem

Britene isoleres av naboer

Køkaos og børsfall

Krav om brexit-utsettelse

HIT, IKKE LENGER: Lastebiler i kø ved havna i Dover, sørøst i England. Daglig pleier 10.000 lastebiler å gå mellom Dover og Calais i Frankrike, men de siste dagene har det vært full stans. FOTO: GARETH FULLER, PA/AP/NTB Gareth FullerHIT, IKKE LENGER: Lastebiler i kø ved havna i Dover, sørøst i England. Daglig pleier 10.000 lastebiler å gå mellom Dover og Calais i Frankrike, men de siste dagene har det vært full stans. FOTO: GARETH FULLER, PA/AP/NTB Gareth Fuller

«Tåke i kanalen – kontinentet er isolert», lyder en gammel britisk avisoverskrift, som mange fortsatt tyr til for å gi en vittig beskrivelse av britenes syn på resten av Europa. Det er imidlertid lite som er lystig over de siste nyhetsmeldingene fra Storbritannia, som nå faktisk blir isolert av land etter land etter spredningen av en mutert versjon av koronaviruset.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Usa og kina

Donald Trump og Silicon Valley bruker frykten for å tape kappløpet mot Kina til å hindre KI-regulering, mener Kina-ana­ly­ti­kere.

Italia

Ukraina-støtta står midt i striden når Italias opposisjon skal enes om én felles kandidat som kan slå Giorgia Meloni i valget neste år.

Usa

Alexandria Ocasio-Cortez advarer mot teko­li­gar­kenes domme­dags­for­telling og mener de vil la vanlige folk betale om KI-bobla sprekker.