Frp-bråket

Kan rokere stortings­lista

Oslo Frps konstituerte leder vurderer stortingslista til det omstridte fylkeslaget:

PÅ SKINNER: Tidligere Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen er konstituert som fylkesleder i Oslo og leder interimsstyret som har fått i oppdrag å få Oslo Frp på skinner.FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olsson/littleimagebankPÅ SKINNER: Tidligere Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen er konstituert som fylkesleder i Oslo og leder interimsstyret som har fått i oppdrag å få Oslo Frp på skinner.FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olsson/littleimagebank

Sentralstyret i Frp ekskluderte tirsdag partiets fylkesleder i Oslo, Geir Ugland Jacobsen, fordi de mener han gjentatte ganger motarbeidet den offisielle partilinja.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Politikk

Atomvåpen

En eventuell europeisk atompa­raply bør ikke føre til nye atomvå­pen­stater, sier utenriks­ministeren.

Eu

Dette er det nye, omstridte direktivet energi­mi­nister Terje Aasland og Ap no plan­leg­gjer å innføre.

Sikkerhet

Mens Norge står på et prinsi­pielt standpunkt mot atomvåpen, snakker våre nærmeste allierte nå åpent om kjerne­fy­sisk opprusting i Europa.