Frp-bråket

Kan rokere stortings­lista

Oslo Frps konstituerte leder vurderer stortingslista til det omstridte fylkeslaget:

PÅ SKINNER: Tidligere Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen er konstituert som fylkesleder i Oslo og leder interimsstyret som har fått i oppdrag å få Oslo Frp på skinner.FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olsson/littleimagebankPÅ SKINNER: Tidligere Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen er konstituert som fylkesleder i Oslo og leder interimsstyret som har fått i oppdrag å få Oslo Frp på skinner.FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olsson/littleimagebank

Sentralstyret i Frp ekskluderte tirsdag partiets fylkesleder i Oslo, Geir Ugland Jacobsen, fordi de mener han gjentatte ganger motarbeidet den offisielle partilinja.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Usa

Førre veke vitja SV-leiar Kirsti Bergstø overva­kings­sel­skapet Palantir i California. No vil ho avslutte kontraktar den norske staten har med dei.

Skatt

SV er nøgd med at meir skatt på dyre hus aukar inntektene til staten, men det vil ikkje Sp akseptere.

Politikk

I dag kjempar byråds­leiaren i Bergen for sitt politiske liv. Fleire kommunar vil innføra byre­gje­ringar.