Frp-bråket

Kan rokere stortings­lista

Oslo Frps konstituerte leder vurderer stortingslista til det omstridte fylkeslaget:

PÅ SKINNER: Tidligere Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen er konstituert som fylkesleder i Oslo og leder interimsstyret som har fått i oppdrag å få Oslo Frp på skinner.FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olsson/littleimagebankPÅ SKINNER: Tidligere Frp-nestleder Ketil Solvik-Olsen er konstituert som fylkesleder i Oslo og leder interimsstyret som har fått i oppdrag å få Oslo Frp på skinner.FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olsson/littleimagebank

Sentralstyret i Frp ekskluderte tirsdag partiets fylkesleder i Oslo, Geir Ugland Jacobsen, fordi de mener han gjentatte ganger motarbeidet den offisielle partilinja.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Norgespris

Regje­ringen lar de fattigste ta regningen

Helse

Om barnet trenger tannre­gu­le­ring, skal staten ta hele regningen. Det er kravet fra SVs Kirsti Bergstø, som nå tjuv­star­ter budsjett­for­hand­lin­gene med Ap.

Sikkerhet

Noen tek-ar­beids­plasser nekter ansatte å ha KI-briller på jobb. Nå krever bransjens egen fag­for­ening et nasjonalt forbud.