Stortinget

I klinsj om hysj-komité

Moxnes om Tetzschner: Utidig og usaklig forsøk på å begrense min ytringsfrihet:

LOJALITET: Michael Tetzschner (til venstre) er USA-lojal, sier Rødt-leder Bjørnar Moxnes, som mener at Høyre-veteranen derfor ikke ønsker debatt om en sak som er behandlet i Stortingets utvidede utenriks- og forsvarskomité (DUUFK).FOTO: TERJE PEDERSEN/TORE MEEK, NTB LOJALITET: Michael Tetzschner (til venstre) er USA-lojal, sier Rødt-leder Bjørnar Moxnes, som mener at Høyre-veteranen derfor ikke ønsker debatt om en sak som er behandlet i Stortingets utvidede utenriks- og forsvarskomité (DUUFK).FOTO: TERJE PEDERSEN/TORE MEEK, NTB

– Jeg oppfatter dette som et utidig og usaklig forsøk fra Tetzschner på å innskrenke min ytringsfrihet som stortingsrepresentant, sier Rødt-leder Bjørnar Moxnes.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Drivstoff

Folk i Finnmark må vente på trygda før dei har råd til å reise til sjukehus, seier Pasient­fokus-leiar Irene Ojala. Ho krev at drivstoff­av­gif­tene blir kutta.

Eu

Ja-sida tror EU vil straffe Norge og Island, etter at islen­din­gene stemte nei om å gjenoppta forhand­lin­gene om medlemskap. EU-lobbyist Audun Lysbakken mener de kan ta det helt med ro.

Eidsavlegginga

I går svor kong Haakon VIII eiden til den norske Grunnlova og dei norske lovene. Dermed underlegg han seg folket.