Distrikt

Nekter å gi seg

Aktivister gir ut bok om kampen for Campus Nesna:

PROTEST: Catrine Hole (i bunad til høyre) og helgelandsavdelingen av aktivistene i «bunadsgeriljaen» demonstrerte da Nord Universitet vedtok å legge ned lærerutdanningen på Nesna i juni 2019. Jo Skårderud / klassekampenPROTEST: Catrine Hole (i bunad til høyre) og helgelandsavdelingen av aktivistene i «bunadsgeriljaen» demonstrerte da Nord Universitet vedtok å legge ned lærerutdanningen på Nesna i juni 2019. Jo Skårderud / klassekampen

I juni 2019, på et kjedelig konferansehotell ved Værnes flyplass i Trøndelag, fikk lærerutdanningen på Nesna dødsdommen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.