Helse

Arbeidet mot aids strupes

Koronapandemien rammer aidsforebyggingen

Norge bevilger stadig mindre til Unaids

PANDEMI: Arbeidet med å forebygge hivsmitte og aidssykdom har blitt hardt rammet av koronapandemien, både av kutt i bevilgninger og av nedstengninger og transportproblemer. Her fra en mobil klinikk i Ngodwana i Sør-Afrika i juli. FOTO: BRAM HANSSEN, AP/NTB Bram JanssenPANDEMI: Arbeidet med å forebygge hivsmitte og aidssykdom har blitt hardt rammet av koronapandemien, både av kutt i bevilgninger og av nedstengninger og transportproblemer. Her fra en mobil klinikk i Ngodwana i Sør-Afrika i juli. FOTO: BRAM HANSSEN, AP/NTB Bram Janssen

På årets internasjonale aidsdag, som markeres i dag, er FN-organisasjonen Unaids og andre som jobber med hiv/aidsforebygging mer bekymret enn på lenge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

En vill og skremmende historie har gått sin seiersgang. Er Bernie Sanders en nyttig idiot?

Europa

Alternativ for Tysklands valg­suk­sess i helga røper en dyp splittelse blant Europas ytre høyre-partier.

Reportasje

De siste dagene har frontlinja rundt det omstridte høyde­draget Ali al-Taher i Sør-Libanon rykket nærmere. Mange som hadde vendt tilbake hit, flykter nå på nytt.