Arbeidsliv

Satser på egne krefter

Vekterstreiken trappes opp igjen, men de vil fortsatt ikke ha sympatistreik fra andre i LO:

REGNER MED NAF: Fagorganiserte vektere gikk 16. september ut i streik, og antallet øker i dag med ytterligere 202 streikende. Her er to av dem fra Securitas på Youngstorget i Oslo i slutten av oktober. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieREGNER MED NAF: Fagorganiserte vektere gikk 16. september ut i streik, og antallet øker i dag med ytterligere 202 streikende. Her er to av dem fra Securitas på Youngstorget i Oslo i slutten av oktober. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Bortsett fra noen tariffavtale-streiker og den årelange havnekonflikten Transportarbeiderforbundet var ute i, er vekterstreiken i ferd med å bli en av de lengste arbeidskonfliktene i nyere tid. I det den går inn i sin niende uke uten løsning, tar Norsk Arbeidsmandsforbund (Naf) ut ytterligere 202 vektere i streik fra og med i dag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Tronskiftet

Pride-ar­ran­ge­menter avlyses, partier vil avstå fra politisk aktivitet og LO tar vervepause. Alt for å vise respekt for kongen.

Barnevern

Til februar i fjor hadde Kjersti Toppe øverste ansvar for barne­ver­net i Norge. Nå kaller hun avdek­kingen av kriminelle i barne­ver­net en politisk skandale.

Tronskiftet

Før helga gjekk Ap og Frp saman om reglar for kva Stortinget ikkje kan gjere fram til konge­grav­ferda. I dag kan reglane bli endra.