Helse

Krise på sykehus

14 ansatte på Hammerfest sykehus er koronasmittet

112 sykehusansatte er satt i karantene

VANSKELIG: Astrid og Randi Karlstrøm, mor og datter i Langfjordbotn i Alta, mener situasjonen ved Hammerfest sykehus er vanskelig. Alle planlagte behandlinger på deres lokalsykehus er nå utsatt. Ole Magnus RappVANSKELIG: Astrid og Randi Karlstrøm, mor og datter i Langfjordbotn i Alta, mener situasjonen ved Hammerfest sykehus er vanskelig. Alle planlagte behandlinger på deres lokalsykehus er nå utsatt. Ole Magnus Rapp

Hammerfest er blant landets rødeste kommuner. 20 er koronasmittet, og 14 av disse jobber på sykehuset. Fire koronasyke er innlagte. I byen er 168 satt i karantene, av dem 112 sykehusansatte. Flere som har testet negativt skal testes på nytt siden de har influensalignende symptomer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.