Utdanning

Nytt liv for Nesna

18 kommuner og to skoler går sammen om høyere utdanning:

KAMP: Her venter bunadsaksjonister på styret i Nord universitet i juni i fjor, da de vedtok å legge ned skolen på Nesna. Nå kan det igjen bli høyskoletilbud på Nesna.FOTO: JO SKÅRDERUD Jo Skårderud / klassekampenKAMP: Her venter bunadsaksjonister på styret i Nord universitet i juni i fjor, da de vedtok å legge ned skolen på Nesna. Nå kan det igjen bli høyskoletilbud på Nesna.FOTO: JO SKÅRDERUD Jo Skårderud / klassekampen

Alle 18 kommuner på Helgeland, Nordland fylkeskommune, de to regionrådene, UiT Norges arktiske universitet og den private høgskolen VID i Oslo står bak en ny satsing på Nesna som studiested.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Vil ha Tangen ut av 30 selskaper

Arbeidsliv

Innelåste arbeidere, seks euro i timelønn og vaskebøtte som personal­toalett: Her er LOs villeste historier etter 40 år med sommer­pa­trulje.

Arbeidsliv

Regje­ringens forsøk på å regulere taxi­bran­sjen har gjort vondt til verre, sier sjåfører. Nå ber de om hjelp til å tøyle Uber og Bolt.