Trakassering

Beklager sterkt

Instituttleder angrer på at universitetet ikke klaget inn ambassadøren da Laila Makboul varslet i 2014:

VAR VEILEDER: Bjørn Olav Utvik var Laila Makbouls veileder da hun deltok i Internasjonalt prosjektforum ved den norske ambassaden i Saudi-Arabia. Nå er han leder ved institutt for kulturstudier og orientalske språk. Hanne Marie Lenth SolbøVAR VEILEDER: Bjørn Olav Utvik var Laila Makbouls veileder da hun deltok i Internasjonalt prosjektforum ved den norske ambassaden i Saudi-Arabia. Nå er han leder ved institutt for kulturstudier og orientalske språk. Hanne Marie Lenth Solbø

– Jeg mener det er veldig troverdige varsler. De bekreftes av flere. Det er flott at Utenriksdepartementet setter i gang en gransking.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skule

Dei to største forbunda i orga­ni­sa­sjonen er ueinige om skuledagen bør utvidast.

Klima

Ameri­ka­nerne kutter i klima­forsk­ning. Nå vil SV at Norge går i bresjen for at resten av verden dekker inn forsk­nings­mil­li­ar­dene som går tapt.

Fagbevegelse

I 2023 vant Geir Ove Kulseth ledertrøya i El og IT Forbundet etter kampvo­te­ring. Nå stiller han ikke til gjenvalg.