Nordområdene

Ser krafta i nord

Regjeringen vil gjøre Tromsø til et kraftsentrum i Arktis:

ET SKUE: Utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) besøkte Tromsø i helga. Der så hun muligheter for et styrket Nord-Norge. ole magnus rappET SKUE: Utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) besøkte Tromsø i helga. Der så hun muligheter for et styrket Nord-Norge. ole magnus rapp

I disse dager legges siste hånd på den nye nordområdemeldingen til regjeringen, og signalene om en sterkere satsing i nord er tydelige.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Forsvar

Hva skjedde da fiskebåten «Utvik Senior» forliste i 1978? Stor­tin­gets kontroll­ko­mité vil innkalle Forsvaret og hemmelige tjenester for å få svar.

Kunstig intelligens

Hans Christian Holte, ny sjef for KI Norge, er enda ivrigere på trygg offentlig for­valt­ning enn på kunstig intel­li­gens.

Gaza-flotiljen

Norske Richard Andersen sier han og andre aktivister ble utsatt for et syste­matisk volds­re­gime i israelsk fangenskap.