Nordområdene

Ser krafta i nord

Regjeringen vil gjøre Tromsø til et kraftsentrum i Arktis:

ET SKUE: Utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) besøkte Tromsø i helga. Der så hun muligheter for et styrket Nord-Norge. ole magnus rappET SKUE: Utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) besøkte Tromsø i helga. Der så hun muligheter for et styrket Nord-Norge. ole magnus rapp

I disse dager legges siste hånd på den nye nordområdemeldingen til regjeringen, og signalene om en sterkere satsing i nord er tydelige.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraftkrisa

Kraft­bran­sjen i nord forlanger at gasskraft­verket på Melkøya holdes i drift også etter elektri­fi­se­ringen.

Barnehage

For få ansatte gjør det vanskelig å etterleve barne­hage­loven, fastslår Deloitte i en rapport for Utdan­nings­di­rek­to­ratet.

Landbruk

Mens kylling­bønder sopar inn millionar, sit bønder med sau og ammeku att med småpengar. I dag legg bondelaga fram krava sine.