Nordområdene

Ser krafta i nord

Regjeringen vil gjøre Tromsø til et kraftsentrum i Arktis:

ET SKUE: Utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) besøkte Tromsø i helga. Der så hun muligheter for et styrket Nord-Norge. ole magnus rappET SKUE: Utenriksminister Ine Eriksen Søreide (H) besøkte Tromsø i helga. Der så hun muligheter for et styrket Nord-Norge. ole magnus rapp

I disse dager legges siste hånd på den nye nordområdemeldingen til regjeringen, og signalene om en sterkere satsing i nord er tydelige.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Datasenter

Menings­måling viser stor folkelig motstand mot nye datasentre. Rødt vil ha en «pa­nikk­lov» i datasenter-byggingen.

Pride

Dragartist Jenny Ellefsen vil lage et alter­nativt arran­gement til Moss Pride etter at de booket kontro­ver­siell orga­ni­sa­sjon.

Energi

Mens MDG vil forkaste norgespris, vil både Rødt, SV og Sp frede ordningen. Nå går de rødgrønne partiene i gang med forhand­linger om strøm­pris­ord­ningen.