Barnehage

Kan stanse salget

Oslo kommune vil vurdere å hindre barnehage-salg:

SOLGT: Lysejordet barnehage ble solgt til det australske fondet Whitehelm i fjor, som del av en kjempehandel med barnehager. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieSOLGT: Lysejordet barnehage ble solgt til det australske fondet Whitehelm i fjor, som del av en kjempehandel med barnehager. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Oslo kommune leter etter en måte å stanse salget av Lysejordet barnehage på. Barnehagen er driftet av Norlandia-kjeden, men eiendommen var en av mange som ble solgt til det australske fondet Whitehelm i fjor, som en del av en milliardhandel i barnehageeiendom.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Etter en måned med streik, lockout og tapte oljeinn­tekter legger partene ned våpnene. Nå blir det frivillig lønns­nemndv, som trolig gir fagfor­eningen den samme avtalen de streiket mot.

Samferdsel

Nord-Norgebanen er utredet åtte ganger og behandlet i Stortinget minst 17 ganger. Men lokale røster har i liten grad kommet fram, viser ny studie.

Arbeidsliv

Den pågående streiken og lockouten i olje­bran­sjen koster en halv milliard i uka. Konflikten kan bli svært vanskelig å løse, mener Styrke.