Ap

Ny sjef på branntomta

Trøndelag Ap skal gjenreises med kamp for velferd og motstand mot sentralisering:

TØFF JOBB: Ingvild Kjerkol fikk lørdag solid flertall som fra årsmøtet som ny leder i Trøndelag Ap. Dermed har hun ansvaret for å rydde opp i ukultur og konflikter som har ridd partiet som en mare siden 2017. Her fra en debatt på Stortinget i mai. FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Vidar RuudTØFF JOBB: Ingvild Kjerkol fikk lørdag solid flertall som fra årsmøtet som ny leder i Trøndelag Ap. Dermed har hun ansvaret for å rydde opp i ukultur og konflikter som har ridd partiet som en mare siden 2017. Her fra en debatt på Stortinget i mai. FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Vidar Ruud

– Gratulerer. Du er nyvalgt leder for et fylkeslag som i mediene omtales som en «rykende branntomt» og sammenlignes med Ground Zero etter terrorangrepet 11. september.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Halve parti­lei­inga til Kirsti Bergstø trekk seg. No melder ei rekke SV-profiler seg på i kampen om makt og posisjonar.

Energi

Strøm­reg­ningen til skoler, barnehager og andre velferds­tjenester i Trøndelag gjør et enormt hopp i år, viser nye anslag. Lærere og helse­ar­bei­dere frykter vel­ferdskutt.

Overvåking

Norske fagfor­eninger er med på et storstilt, europeisk opprop med krav om at tek-giganten Palantir kastes ut av offentlig sektor.