Arbeidsliv

Permitterer tillitsvalgte

Tillitsvalgt i Nordic Choice Hotels varsler om en utbredt ukultur i hotellbransjen:

SIDELINJA: Hotellansatt Vidar Torheim Isaksen har vært permittert i fem måneder, til tross for at han er hovedtillitsvalgt for Choice-hotellet han jobber på. Som konserntillitsvalgt i Choice-kjeden erfarer han at dette er et generelt problem i hele hotellbransjen. Vidar Dons LindrupsenSIDELINJA: Hotellansatt Vidar Torheim Isaksen har vært permittert i fem måneder, til tross for at han er hovedtillitsvalgt for Choice-hotellet han jobber på. Som konserntillitsvalgt i Choice-kjeden erfarer han at dette er et generelt problem i hele hotellbransjen. Vidar Dons Lindrupsen

Mange koronapermitterte er tilbake i jobb, men fortsatt sliter en del bedrifter, særlig innen reiseliv. Noen hoteller har vært helt stengt, andre har drevet med redusert kapasitet. Så lenge hotellet er i drift, har de plikt til å ta «hensyn til de tillitsvalgtes spesielle stilling» ved permitteringer, ifølge Hovedavtalen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.