Arbeidsliv

Tar ikke til takke med null

Fagforbundene til ansatte i samfunnskritiske yrker reagerer på NHOs krav om lønnsfrys:

FORHANDLINGSKLARE: Her gjør forhandlingsdelegasjonene til Norsk Industri og Fellesforbundet seg klare på Thon Hotel Opera i Oslo mandag, med Stein Lier Hansen (foran til venstre) og Jørn Eggum (til høyre) i hver sin spiss. Noen timer seinere brøyt forhandlingene sammen. Christopher OlssønFORHANDLINGSKLARE: Her gjør forhandlingsdelegasjonene til Norsk Industri og Fellesforbundet seg klare på Thon Hotel Opera i Oslo mandag, med Stein Lier Hansen (foran til venstre) og Jørn Eggum (til høyre) i hver sin spiss. Noen timer seinere brøyt forhandlingene sammen. Christopher Olssøn

Etter å ha vært koronautsatt siden 13. mars starter forhandlingene i årets lønnsoppgjør opp igjen mandag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Islam

Det er de som ikke snakker om problemene i muslimske miljøer, som er de virkelige fiendene, mener den tyske imamen Seyran Ates.

Økonomi

En ny strøm­pris­krise kan koste milliarder. Isak Lekve i De Facto ber poli­ti­kerne utvide norgespris-ordningen til å gjelde for kommuner og næringsliv.

Kraft

Selv om Norge skulle tråkke inn datasenter-bremsen, kan etable­ringer i nabolan­dene presse opp kraft­pri­sene, ifølge analy­ti­kere.